Aš vis dar negaliu nuspręsti, ar jis turėtų vartoti THaminą, ar ne?

Jį lengva pagaminti, jis nėra patentuotas ir gali būti įpilamas į geriamąjį vandenį. Įsivaizduokite, Gatorade su vėžio kontrole. (Šaltinis; ši redakcija buvo tikrai perkrauta.)„Manau, kad naujienos apie dichloracetatą labai greitai išnyks į antrą planą. Nes nei JAV vyriausybė, nei joks didelis universitetas, nei jokia privati ​​įmonė (farmacijos ar kita) nebus bent kiek suinteresuota finansuoti tolimesnes studijas. Bus nedidelė saujelė mažyčių, nepakankamai finansuotų studijų, ir viskas. Tiesą sakant, tie, kurie jau turi finansinių ir asmeninių prestižo problemų, darys viską, kad sustabdytų visus, kurie rimtai žiūri į šią plėtrą. Ne todėl, kad stambios valdžios ir stambaus verslo megakompleksas nori žudyti žmones – to nedaro, ūsus besisukančių piktadarių yra nedaug, o dėl senų biurokratijos, asmeninio smulkumo, egoizmo ir interesų konfliktų veiksnių. “ (Šaltinis: Deanas Esmay, slinkite žemyn, kad gautumėte įrašą.)

Atkreipkite dėmesį, kad prieš trejus metus čia buvo dvi prielaidos. Pirma, šie tinklaraštininkai ir žinovai manė, kad ląstelių kultūra ir gyvūnų darbas buvo galutinis įrodymas, kad DCA gali būti “vaistas” nuo vėžio. Antra, buvo daroma prielaida, kad dėl to, kad vaistas buvo nepatentuotas ir jį buvo labai pigu pagaminti, nei vyriausybė, nei farmacijos įmonės nebūtų suinteresuotos jo finansuoti, todėl tūkstančiai, o gal ir milijonai žmonių būtų pasmerkti be reikalo mirti nuo vėžio. Deja, „New Scientist“ straipsnyje ir „Edmonton Sun“ straipsniuose buvo tokio pobūdžio antraštės ir tyrėjo Evangelos Michelakis citatos, kuriose apgailestavo, kad jam sunku rasti lėšų kitam žingsniui – klinikiniams vėžio tyrimams. Dėl šių sensacingų istorijų nesąžiningi „verslininkai“ stengėsi pritraukti DCA į mases.

DCA ir Warburgo efektas

DCA yra labai paprasta molekulė, apgaulingai paprasta. Iš esmės tai yra acto rūgšties analogas, kuriame du iš trijų metilo grupės vandenilio atomų buvo pakeisti chloro atomais. Įdomu tai, kad tai yra tik vienas chloro atomas nuo trichloracto rūgšties (TCA), cheminės medžiagos, kurią mes įprastai naudojame laboratorijoje nukleino rūgštims ir baltymams nusodinti iš tirpalo. DCA struktūra pavaizduota žemiau.

DCA egzistuoja ilgą laiką (todėl ji nebėra patentuota) ir pirmiausia buvo naudojama paveldimoms mitochondrijų metabolizmo ligoms gydyti. Mitochondrijos dažnai (ir teisingai) vadinamos ląstelės „jėgeriais“ arba „baterijomis“, nes būtent mitochondrijose, naudojant šalutinius glikolizės produktus ir Krebso citrinų rūgštį, susidaro pagrindinė energijos turinti molekulė ATP. ciklą generuoti protonų gradientą per mitochondrijų membraną, kuri tiekia energiją fermentui ATP sintazei, kuri, kaip tikra jo pavadinimas, sintetina ATP, kad būtų galima naudoti ląstelėje kaip cheminį energijos šaltinį. Svarbiausias dalykas, kurį reikia atsiminti apie oksidacinį fosforilinimą, yra tai, kad jam reikia deguonies, o glikolizei nereikia. Kai trūksta deguonies, galutiniai intenskin vaistinese glikolizės produktai virsta pieno rūgštimi, kuri yra vienas iš dalykų, dėl kurių raumenys pavargsta po greitos treniruotės, viršijančios organizmo galimybes tiekti deguonį į audinius. Pagrindinis DCA aktyvumas ląstelėse yra fermento piruvatdehidrogenazės kinazės slopinimas. Rezultatas, norint jį sušvelninti (ir per daug nesureikšminti savo žinių apie pagrindinę glikolozės biochemiją, Krebso ciklą ir oksidacinį fosforilinimą), yra piruvato metabolizmas nuo glikolizės link oksidacijos mitochondrijose. Kad tai dar labiau sumažėtų, DCA perkelia ląstelės metabolizmą iš anaerobinio į aerobinį.

Žemiau supaprastintose iliustracijose parodyti trys gliukozės metabolizmo komponentai:

Kodėl tada tokia veikla būtų naudinga kaip priešvėžinė terapija?

Viskas susiveda į kažką žinomo kaip Warburgo efektas, kurį Otto Warburgas pirmą kartą aprašė dar 1928 m., o pranešė žurnale Science dar 1956 m. Per pastaruosius penkerius metus vėžio tyrinėtojai vis labiau vertina anomalijų vaidmenį metabolizmas, ypač mitochondrijos, sergant vėžiu. Trumpai tariant, daugelis vėžio atvejų (apie 60–90 %) yra linkę į glikolizę, net ir esant pakankamai deguonies oksidaciniam fosforilinimui, o tai sukelia aistringą gliukozės apetitą. Iš tiesų, būtent šis vėžinių ląstelių aistringas gliukozės kiekis yra PET skenavimo pagrindas, kuris nustato didelį radioaktyviai pažymėtos gliukozės formos įsisavinimą vėžio ląstelėse, palyginti su aplinkinėmis normaliomis ląstelėmis.

Per pastaruosius kelerius metus buvo diskutuojama, kas yra svarbiau ir kas yra pirmasis vėžys sukeliantis sutrikimas. Tradicinis požiūris jau seniai buvo toks, kad DNR mutacijos veda prie protoonkogenų aktyvavimo į vėžį sukeliančius ir sukeliančius onkogenus bei sustabdo naviko slopinimo genus. Pagal šį modelį mutacijos, sukeliančios vėžį, taip pat leidžia stebėti medžiagų apykaitos sutrikimus. Po DCA furoro buvo pateikti duomenys, rodantys, kad medžiagų apykaitos sutrikimai iš tikrųjų gali atsirasti pirmiausia arba kartu su mutacijomis. Pavyzdžiui, p53, naviką slopinančių genų senelis, mutavęs gali sukelti Warburg efektą. Kad ir kaip būtų, dabar gana aišku, kad vėžio ląstelių metabolizmo sutrikimai yra labai svarbūs skatinant vėžio augimą ir gali būti vėžio gydymo tikslai. Dėl šių naujų duomenų vėžio ląstelių metabolizmo tyrimas tapo daug karštesne mokslinių tyrimų tema nei buvo anksčiau. Atrodo, kad viskas, kas sena, vėl nauja. Kodėl vėžinės ląstelės gali turėti pranašumą dėl Warburgo efekto, yra diskusijų objektas, nors, atsižvelgiant į tai, kaip navikai dažnai išauga už savo kraujo tiekimą, būtų naudinga išlaikyti save esant mažai deguonies.

Šis žavus fundamentinis mokslas sutiko visuomenę 2007 m. sausio mėn., kai Michelakis ir jo kolegos iš Albertos universiteto Edmontone paskelbė pagrindinį straipsnį Cancer Cell. Tyrimo metu DCA buvo išbandytas daugelio ląstelių kultūrų ir graužikų vėžio modeliuose. Žiurkių auglių svoris gyvūnams, gydytiems DCA, buvo maždaug 60 % mažesnis nei negydytų kontrolinių grupių navikų. Vaistas padidino apoptozę, sumažino proliferaciją ir slopina naviko augimą, veikdamas kritinį fermentą, kuris kontroliuoja perėjimą tarp aerobinio ir anaerobinio metabolizmo, nepakenkiant nevūkinėms ląstelėms. Dar geriau, kad DCA jau buvo patvirtinta FDA dėl mitochondrijų sutrikimų, o tai reiškia, kad jo naudojimas žmonėms būtų „netinkamas“ jau esamo vaisto naudojimas, norint jį išbandyti žmonėms. Taigi reguliavimo reikalavimus buvo daug lengviau įvykdyti atliekant ankstyvus vaistų tyrimus nuo vėžio.

„Pet DCA“ fenomenas

Žiniasklaidoje nušviestas Michelakis tyrimas išprovokavo tobulą sąmokslo apie didžiąją farmaciją audrą. Niekada anksčiau (bent jau aš galiu prisiminti) nebuvo pranešta, kad cheminė medžiaga, kuri buvo tokia pigi ir taip lengvai susintetinama, jau nekalbant apie jau naudojamą pacientams pagal kitą indikaciją, būtų „gydoma“ nuo vėžio. Šis ažiotažas, žinoma, nepaisė to, ką tie iš mūsų, kurie atlieka vėžio tyrimus kaip savo gyvenimo dalį, t. y. kad daugelis yra kandidatai į vaistus, kurie yra daug žadantys gyvūnams, bet nesugeba žmonėms, ir kad šiuo metu tokio dalyko nėra. kaip „vaistas nuo vėžio“. Man patinka galvoti apie angiogenezės inhibitorių pavyzdį, kurį studijuoju jau 13 metų. Dalis to, kas mane patraukė šių junginių tyrimuose, buvo nuostabūs velionio daktaro Judaho Folkmano rezultatai su pelėmis, kuriuos aprašiau šiame tinklaraštyje anksčiau. Tačiau nuostabūs rezultatai su pelėmis nepasirodė žmonėms. Tai nereiškia, kad angiogenezės inhibitoriai neveikia, bet žmonėms jie nedavė tokių dramatiškų rezultatų, kaip buvo atlikti Dr. Folkmano eksperimentuose su pelėmis. Štai kodėl angiogenezės inhibitoriai, užuot tapę „stebuklinga kulka“ nuo vėžio, pateko į mūsų vaistų nuo vėžio ginkluotę kaip naudingas, bet ne stebuklingas naujas priedas. Pavyzdžiui, Avastin padidino penkerių metų išgyvenamumą sergant gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžiu, metastazavusiu kepenyse, ir keletu kitų vėžio formų, pridėjus prie dabartinių priežiūros standartų, tačiau joks metastazavęs vėžys neišgydomas.

Tai pasakius, aš suprantu, kaip vėžiu sergantys pacientai, nepagydomi standartiniu gydymu, imtųsi šio vaisto kaip paskutinės vilties. Deja, buvo neetiškų „verslininkų“, kurie labai norėjo tiekti jiems DCA. Žymiausias iš jų, pasirodžiusių keletą mėnesių po Michelakio tyrimo paviešinimo, buvo pesticidų prekiautojas Jimas Tassano, kuris šoktelėjo sukurti interneto svetainę, vadinamą TheDCASite.com ir BuyDCA.com (pastaroji, atrodo, nepasiekiama akimirka). Jo būdas apeiti FDA? Parduoti savo DCA kaip „Pet DCA“, skirtą parduoti nuo vėžio mirštantiems naminiams gyvūnėliams. Tai buvo toks netikras požiūris, kokį buvo galima įsivaizduoti, nes Tassano ne tik atvirai prisipažino žinantis, kad žmonės perka šį vaistą sau, bet ir švelniai atmetė rimto šalutinio poveikio suaugusiems galimybę. Nors vaikai galėjo vartoti vaistą su nedideliu šalutiniu poveikiu, suaugusieji, kurie vartojo vaistą, dažnai susirgdavo sunkia sunkia periferine neuropatija. Kadangi periferinė neuropatija yra kai kurių dažniausiai naudojamų vėžio chemoterapinių vaistų šalutinis poveikis, DCA vartojimas kartu su šiomis vėžio chemoterapijomis gali padaryti rimtos žalos. Be to, paklausta apie DCA šaltinį, žiniatinklio valdytoja Heather Nordstrom atsakė:

Mano nuomone, tai nėra taip sunku gauti, bet gali būti, kad mano patėvis turi ryšių su gamintojais, nes mes išrandame ir parduodame įrankius savo šeimos verslui. Žinome apie chemijos įmonę Kinijoje, gaminančią DCA. Tai farmacinės klasės. Daugiau informacijos apie kokybę ir šaltinį bus paskelbta ją parduodančioje svetainėje.

Natūralu, kad buvau… skeptiškai nusiteikęs. Dar blogiau, sukčiai įgarsino, kad DCA nėra „chemoterapija“, o jei ji tinka vėžiui, tai būtent tai ir yra.

Tuo tarpu vėžiu sergantys pacientai ir jų šeimos užplūdo TheDCASite.com diskusijų lentas ir rašo apie savo eksperimentavimą. Štai keletas įrašų, kuriuos išsaugojau (DCASite.com išvalė daugelį savo forumų, kai pradėjo kilti teisinių problemų):

Mano vyras DCA naudoja nuo vasario pradžios. Jis serga glioblastoma – agresyviu smegenų vėžiu, į kurį siūloma nukreipti DCA. Jo naudojamas naDCA buvo pagamintas privačioje laboratorijoje. Mes nusigręžėme nuo savo medikų bendruomenės, supratę, kad iš jų palaiminimo nesulauksime, nes jie laikė jį „vaikščiojančiu mirusiu žmogumi“. Iš to, ką čia perskaičiau, mano vyras atrodo ankstyviausias „labratas“. Gavome DCA vasario pradžioje, pradėjome nuo 5% dozės (manau, kad patikrintume toksiškumą ar šalutinį poveikį), o po 4 dienų jis reikalavo vartoti 25 mg/kg. Jis vartoja skystą dozę du kartus per dieną (iš viso 25 mg/kg). Jis vartojo DCA nuo 2007 m. vasario 7 d., o visa dozė nuo vasario 11 d. Kol kas nėra pranešta apie šalutinį poveikį. Nors šalutinis DCA poveikis (pirštų ir priedų tirpimas) taip pat yra jo ligos simptomai, šiuo metu nėra apie ką pranešti. Jis taip pat vartoja 100 mg tiamino per dieną. Jis taip pat vartoja CCNU, hepariną ir 16 mg steroidų. Kol kas viskas gerai. Kas savaitę imu šlapimo mėginius, kad patikrinčiau jo bilirubiną, ph ir kt. Jis vis tiek lankosi pas onkologą ir vartoja chemoterapiją (CCNU). Jo gydytojai nežino, kad jis vartoja DCA. Aš jais nepasitikiu, jie dėl to nebuvo labai užjaučiantys ir nemanau, kad jie būtų tokie išmanantys kaip mes, patekę į šias beviltiškas situacijas. Meldžiuosi už mus visus, kad ateinančiomis savaitėmis galėčiau pranešti puikių naujienų. Aš vis dar negaliu nuspręsti, ar jis turėtų vartoti THaminą, ar ne? Ar yra minčių?

Tuo metu maniau, kad šios moters vyras kelia pavojų savo gyvybei, kartu su chemoterapija vartodamas DCA ir apie tai nepranešęs savo gydytojams. Tuo tarpu, laikui bėgant, kažkas DCAS svetainėje iš tikrųjų suabejojo ​​anekdotais 2007 m. gegužės mėn.:

Galbūt aš išprotėjau, bet atrodo, kad kiekvieną kartą, kai užduodu šį klausimą, administratorius jį pašalina – jei ne, tai kur tas klausimas, kurį uždaviau paskutinį kartą?

Aš užduodu šį klausimą –

Norime žinoti ar ne? ar tai melo ar tiesos svetainė? Turiu DCA ir taip pat nusiunčiau pinigų klinikiniams tyrimams, taip pat mano žmonai, sergančiam ketvirtos stadijos plaučių vėžiu, šiuo metu stabiliam ir antioksidantų režimui. Šiandien susisiekiame su DCA, kad pamatytume, ar jos onkologas padės jai jį naudoti.

Kai kurios naujienos čia tikrai būtų puikios, bet NIEKAS, kuriam buvo atlikta kompiuterinė tomografija po poros mėnesių DCA naudojimo, nekalba ir negrįžta, išskyrus Squarebą, kuris mums pranešė blogų naujienų. Kas čia vyksta? ar dalyvaujame išleidimo sesijoje, kur šie žmonės yra susieti su žmonėmis, parduodančiais mums DCA? kas tiksliai vyksta – mūsų ir mūsų artimųjų gyvenimas yra ant ribos, o ne VIENAS KT NUSTATYMAS per 4 mėnesius!!!! arba TIESA pašalinama iš svetainės, o nuskaitę žmonės paskelbė blogus rezultatus, todėl ji taip pat buvo pašalinta, kaip ir mano klausimai.

Nesidžiaugiu šiuo adminu – gaila, kad viską praradau, atsiprašau – ką? ar tai neatsitiko praėjusį mėnesį dėl kito asmens parodymų, kurie MIRĖ!! naudojant DCA. Kažko čia tikrai trūksta ir aš pradedu galvoti, kad tai TIESA.

Aš tikiu DCA, bet pradedu galvoti, kad šie administratoriai manipuliuoja informacija, kad tiktų jiems, o tai gana būdinga mums, bandantiems išgyventi, kad susidurtume. Atsiprašome, bet šie administratoriai turi paskelbti VISKAS arba paaiškinti, kodėl jie neleidžia šioje svetainėje pateikti kompiuterinės tomografijos rezultatų. Žmonės tik pagalvokite apie tai – sausis, vasaris, kovas, balandis, o dabar gegužė – 4 mėnesiai ir nieko – gi, žmonės, pažiūrėkime čia – ar tikrai manote, kad tai sutapimas?

Gaila, kad daugiau žmonių neužduoda tokių klausimų. Squareb, beje, buvo ankstyvas DCA taikytojas, kurio navikas progresavo vartojant vaistą.

Deja, Jimas Tassano nebuvo vienas. Pavyzdžiui, šeimos gydytojas Toronte, vardu Dr. Humaira Khan, nors ir sutiko su įspėjimais nevartoti DCA ne pagal klinikinį tyrimą, nusprendė pradėti pardavinėti DCA už 150 USD per savaitę, remdamasi „sveikatos laisvės“ ir norintys „prižiūrėti“ pacientus, kurie vis tiek vartotų vaistą. Atrodo, kad Dr. Khan tinklalapis apie DCA nebuvo atnaujintas nuo 2008 m., tačiau teigia, kad atsakymų rodiklis yra didelis. Keista, bet nemačiau, kad tai būtų paskelbta niekur recenzuojamoje mokslinėje literatūroje, o PubMed paieška randasi… nieko, bent jau nieko daktaro Khano ar kitų su ja susijusių asmenų. Pats Jimas Tassano taip pat bandė atlikti „klinikinį DCA tyrimą“, kuris iš esmės buvo ne kas kita, kaip klausimynas, į kurį – aš nevaikėjau – buvo įtraukti tokie klausimai:

Ar manote, kad DCA jums tinka? Kodėl ar kodėl ne? Nuskaito? Egzaminai? Kraujo lygio tyrimas? Čia aš raginu jus atsakyti į laisvą formą.Kaip vertinate savo sveikatą, palyginti su tuo, kai pradėjote DCA? 1.